Představujeme Vám naše vyučující

Alice Bláhová

Vyučované předměty: Nová germánská medicína, EFT

Bláhová AliceOd střední školy se pohybuji v prostředí zdravotnictví, psychologie, cestovního ruchu a osobního rozvoje. Vyzkoušela jsem spoustu metod, které mají za cíl pomoci v duchovním růstu, pomoci od problémů a řídit si vědomě svůj život směrem, kterým chci – Modrá alfa, Silvova metoda kontroly mysli, Reflexní masáže, Rodinné konstelace, Buddhistická praxe, psychologie…atd. až jsem se v roce 2007 seznámila s EFT, metodou emoční svobody.

EFT pro mne znamenal zlom v mém životě i sebepoznávání. Konečně jsem měla v ruce nástroj pro konkrétní a jasně měřitelnou úlevu od mých problémů a také jednoznačné poznání: příčinou všech problémů, ať už fyzických či psychických, jsou ULOŽENÉ EMOCE v našem energetickém systému, podvědomí a těle ze vzpomínek na situace, které jsme kdy prožili.

Od té doby jsem se začala věnovat profesionálním terapiím a zároveň hledám možnosti jak urychlit uvolnění příčinných emocí a celý proces uzdravení. Od roku 2009 nabízím profesionální pomoc těmito metodami:

Germánská nová medicína – skutečně vědecky ověřená a velmi přesná v příčinách:

*5 biologických zákonitostí vzniku nemoci a obratu ke zdraví

*pro nalezení skutečného příčinného emočního konfliktu pro jednotlivá onemocnění orgánů a jejich částí (toto nemá nic společného s pravděpodobnostními tématy z esoterických kruhů, jako např. Luisa Hay uvádí v knihách, GNM je vědecky přesná a jasně konkrétní i s určením s kým se příčinný konflikt stal – muž/žena, rodič/dítě, šéf/práce)

Faster EFT – rychlá emočně zaměřená transformace – rychlejší forma EFT , jejíž filozofie vzniku problémů spočívá v náhledu na člověka jako na tvůrce a všechny zdroje problémů i nástroje nápravy jsou v nás samých.

Time Line Therapy – terapie časové osy: nástroj pro nalezení a rozpuštění příčinných událostí problému na časové ose našeho života sahající i před naše početí, umožňuje vyčistit od problému více událostí najednou a pročistit tak celou časovou osu z minulosti, přítomnosti až do budoucnosti.

Advanced Clearing Energy (ACE) – pokročilé čištění energií: některé problémy se k nám přidaly v průběhu života „kopírováním“ od ostatních. Pokud nejde zbavit se problému jinou cestou, pak to bude pravděpodobně tím, že to není naše. Metoda ACE umí rozpustit jak naše vlastní problémové energie, tak i cizí energie v našem systému. Vše se děje za plného vědomí, zcela jednoduše a za pomoci přítomnosti našeho Vyššího Já. Součástí této terapie je nové poznání – poučení, které umožní nechat rozpustit problémové energie a zaktivování KÝM VE SKUTEČNOSTI JSME, vašeho skutečného JÁ.

Technika Kvantového Doteku Matrixu (TKDM)– obdoba Matrix Energetics: když si představíme, že vše, co existuje, je složené z atomů, frekvencí a informací, pak TKDM dokáže pracovat rovnou s těmito informacemi v Kvantovém poli a žádoucí nový stav propojit se současnou realitou klienta. Změna je okamžitá, velmi příjemná a uvolnění příčin problému se děje souběžně s navozováním nového žádoucího stavu.

 

Mgr. Ilona Bláhová

Vyučované předměty: Aromaterapie

Jmenuji se Ilona Bláhová a jsem odborná učitelka  na VOŠ  a SZŠ v Českých Budějovicích. Učím převážně  předměty ošetřovatelství, masáže, psychologii a sociologii. Po střední  zdravotnické škole jsem pracovala jako zdravotní sestra  na chirurgickém oddělní a následně krátce také v agentuře domácí péče. V době mateřské dovolené jsem vystudovala bakalářský a navazující magisterský  obor Ošetřovatelství na ZSF JCU v ČB se specializací intenzivní ošetřovatelská péče v kardiologii a následně jsem nastoupila na koronární jednotku  v Nemocnici v Českých Budějovicích.  Jsem velmi ráda, že jsem před nástupem své pedagogické profesní dráhy získala zkušenosti jak z chirurgického, tak i z interního oboru, jak z běžného standardního oddělení, tak i z oddělení intenzivní péče a rovněž jsem získala praxi i v komunálním prostředí.  Za všechny tyto zkušenosti jsem velmi vděčná a čerpám z nich dodnes mnohé při výkonu své pedagogické činnosti.

K aromaterapii jsem se dostala poprvé díky Janě Hašplové na kurzech dětských aromamasáží , které jsem absolvovala v době své první mateřské dovolené.  Následně jsem se přihlásila i na základní kurz aromaterapie pod vedením Adély Zrubecké. Několik let po té jsem využívala aromaterapii především pro svou rodinu a mé nejbližší okolí. Své znalosti jsem s oblibou obohacovala i o fytoterapii a domácí přípravu mastí, tinktur a macerátů.  V roce 2014 jsem se rozhodla své znalosti a praktické dovednosti rozšířit a absolvovat  dvouleté  studium aromaterapie u firmy Nobilis Tilia. Práce s esenciálními oleji, aromamasáže a fytoterapie mne neustále oslovuje a rozvíjí.  Nesmírně mne baví pracovat s vůněmi a  sledovat jak tato rostlinná poselství dokáží uzdravovat naše tělo, harmonizovat naši duši, nebo jen potěšit a povznést našeho ducha. Jsem maminka dvou dnes již dospívajících dětí a kromě aromaterapie, ráda cvičím jógu a ráda cestuji a poznávám nové kultury.

Marcela Bohuslavová

Vyučované předměty: Fytoterapie

bohuslavov_marcela_-_foto_2-_fytoterapieNarodila jsem se v roce 1969 ve znamení Vodnáře s ascendentem ve Vodnáři. Jsem matkou dvou synů. Mám veliké štěstí, mohu pracovat v profesích, které mě naplňují. Bylinářka – to je moje původní profese. Bylinkám se profesionálně věnuji od roku 2001, kdy jsem na Kladně otevřela obchůdek Bylinky a koření. Od té doby radím lidem, prodávám byliny, čaje, aromaterapii, kosmetiku, drahé kameny. Také přednáším a pořádám různé kurzy.

Dula – o existenci dul jsem se bohužel dověděla, až když byly mé děti veliké – narodily se v letech 1993 a 1996. Přes to mě tato možnost nadchla a velmi oslovila – uvědomila jsem si, jak moc bych někoho takového při svých porodech potřebovala. V roce 2012 jsem se přihlásila do dvouletého výcviku pro duly, které pořádá občanské sdružení České duly. V tuto chvíli jsem akreditovaná dula.

Ing. Marie Dolejšová

Vyučované předměty:  Marion = Detoxikace a imunoaktivace organismu dle MUDr. Jonáše

Celostní přístup k lidskému zdraví a informační medicína MUDr. Josefa Jonáše mi převrátila život naruby. Pochopila jsem souvislosti vztahových orgánů v organismu, naučila se vyhledat a odstranit toxiny, které brání dobrému fungování imunitního systému a nalézat podstatu života opravou chybných programů. Než jsem se na tuto cestu vydala, prošla jsem si jako mnozí, cestu nemocí, strachů, bolestí, zklamání, až jsem si sáhla na dno. A tam jsem našla teprve pevnou půdu pod nohama, mohla jsem se odrazit a jít dál. Začala jsem studovat tuto metodu, opustila jsem zaměstnání, postavila se na své nohy a život vzala do svých rukou. Přestala jsem spoléhat na pomoc ostatních, ale nabídla jsem já svou pomoc ostatním. Rozhodnutí, které jsem udělala považuji za dar, který mi byl seslán z nebe. Ke svým klientům přistupuji s úctou, pokorou a pochopením.

 

Vzdělání v oboru: od roku…

2000 –  odborné semináře informační medicíny (MUDr. Jonáš)

2001 –  akreditovaný poradce pro Joalis

2001 –  odborné vzdělávací semináře Joalis

2003 –  lektor Řízené a kontrolované detoxikace organismu

2013 –  Supervizor pro detoxikační poradce

2014 –  2018  člen výběrové komise ATaDEP

2015 –  2018  místopředseda ATaDEP

2016 –  2018  lektor akreditovaného vzdělávacího systému MŠMT – poradce pro výživu ADEPT

2018 – odborné semináře Marion (MUDr. Jonáš)

2019 – akreditovaný poradce pro Marion

2020 – lektor vzdělávání Marion

 

Praxe: od roku…

2001 – dosud poradce informační medicíny Abelia – Centrum zdraví Tábor

Ukončení poraden:

31.10.2017 – Konzultační a terapeutický institut Praha

31.8.2018 –  Abelia – centrum zdraví České Budějovice

30.11.2018 – Helve Příbram

31.12.2018 – Podium Milevsko

 

Obsah přednášky:

Kořeny nemoci – úkol celostní medicíny

Čím méně, tím lépe

Co jsou toxiny

EAV metoda

Vyloučením k posílení

Vademecum preparátů

Ukázka měření, přístroj Acuport, preparáty Marion

Mgr. Klára Dvořáková

Vyučované předměty: Psychologie

Ing. Jana Holická

Vyučované předměty: Vyučované předměty: Bachovy esence, Esence volně žijících zvířat WEAE a Duchovní příčiny nemocí

Studium Školy reflexní terapie manželů Patakyových a kurzů u Ing. Jiřího Janči, kineziologie One Brain a systému Bachových esencí ji přivedlo až k terapeutické praxi. S klienty pracuje komplexně a podněcuje je k práci na sobě. K odstranění psychických i fyzických problémů využívá kineziologii, Bachovy esence, Esence volně žijících zvířat WEAE (aj. esence), reflexologii, meridiánové masáže APM a vlastní metodu Eye to Eye k odstranění psychických bloků. Pomáhá klientům v jejich léčení a vývoji vyhledáváním psychických příčin nemocí a prací s duchovními energiemi.

Pořádá přednášky a semináře Bachových květových esencí a aromaterapie, Jihočeských květových esencí, Esencí volně žijících zvířat a Reflexní terapie. Při  práci s klienty využívá také aromaterapii (ATOK, Salus). Je 1. Certifikovanou poradkyní esencí Volně žijících zvířat v Evropě a dlouholetou spolupracovnicí společnosti Cosmetics ATOK International, kde se pravidelně řadí mezi nejlépe hodnocené profesionály.

Absolvovala Esoterní školu Energie krajiny Ing. Pavla Kozáka a pokračovací semináře Ing. Pavla Kozáka, Esoterní semináře Mgr. Hany Blochové, Školu reflexní terapie a Školu meridiánových masáží.

Žije a pracuje v Českých Budějovicích , kde také provozuje svou prodejnu čajů, koření, aromaterapie, esencí aj. Johanka a poradenství pro své zákazníky.

Jitka Jakešová

Vyučované předměty: gemmoterapie

Gemmoterapii se říká medicína pupenů, medicína 3. tisíciletí. A jak jsem se k ní dostala já? Přes vlastní nemoc, kdy jsem hledala, jak si pomoci,když už mi oficiální medicína neměla co nabídnout. A tak začalo shánění informací a studium, až se mi staly byliny, stromy a celá příroda vášní, stejně tak jako příprava různých tinktur, olejů, mastí, krémů, šamponů z bylin aj.. Gemmoterapie je pro mě vrcholem fytoterapie, protože účinek tinktur z pupenů, poupat a mladých lístečků je mnohem silnější než účinek sušených bylin. A co vás čeká? Představím vám stromy a účinky jejich pupenů na naše těla i duše, naučím vás dělat vlastní tinktury pro svou potřebu a potřebu svých blízkých a probereme, jaký pupen je vhodný pro daný neduh. Věřím,že když poznáte stromy, keře a byliny i z této stránky, budete je mnohem víc vnímat a obdivovat jako živé bytosti. S pokorou a láskou k přírodě a všemu živému.

Ing. Martin Janouch

Vyučované předměty: Tradiční čínská medicína

Janouch_Martin_Ing._-_foto_1Na své cestě za poznáním absolvoval Biomedicínské a biokybernetické inženýrství na ČVUT a 1.LF UK. To ale zcela neuspokojilo jeho chápání vesmíru i fungování lidského těla. Proto pokračoval dál studiem tradiční čínské medicíny v TCM Institut a v Číně, studiem koučinku, komunikačních metod, psychologie a osobního rozvoje. Veškeré toto poznání později spojil v jeden uchopitelný celek a snaží se ho předávat dále. Jeho hlavním cílem je, aby si každý našel tu svojí životní cestu a užil si ji v každé chvíli.

V současnosti na Martina můžete narazit v jeho centru TČM a komunikační terapie SanTao v Českých Budějovicích. Účastní se množství přednášek a seminářů po celém světě, kde vystupuje jako přednášející i nadšený posluchač. Občas se toulá ulicemi rodného města, občas cvičí Qi Gong a medituje v parku, nebo spokojeně sedí v čajovně. Pravidelně ho můžete potkat i v divoké přírodě Asie, která je jeho druhým domovem.

Celý jeho život se koncentruje do přítomného okamžiku, celá definice jeho osoby a jeho životní pouti se dá shrnout do dvou slůvek: Já jsem.

Vlaďka Jestřábová

Vyučované předměty: Systemické a rodinné konstelace, tělové svíce

 Vlaďka Jestřábová

Původní profesí jsem učitelka hudby. V rámci osobního rozvoje a sebepoznání jsem se seznámila i s metodou systemických a rodinných konstelací. Konstelace mi v životě pomohly najít odpovědi na mnoho otázek, porozumět více sama sobě i okolnímu světu a vidět život v širších souvislostech. Natolik mne tato metoda zaujala, že jsem se začala věnovat jejímu intenzivnímu studiu. Konstelace využívám při práci s klienty jak při skupinových seminářích, tak v individuální práci.

Studium Akademie staré hudby MU Brno, Semináře osobního rozvoje u Marry Hall, Ernestíny Velechovské, MUDr.Pavla Špatenky a.j., Škola Poznání, Rekvalifikace Masér rekondičních masáží, Výcvik systemických konstelací Jana Bílého, Členka České asociace systemických konstelací.

Definovat stručně rodinné či systemické konstelace tak, aby byl zachycen celý jejich rozsah, je prakticky nemožné. Konstelace jsou živá terapeutická metoda, je to proces, který plyne a zasahuje do více úrovní bytí. Nejčastěji si klient přichází pomocí konstelace řešit své osobní problémy ve vztazích, v rodině, v práci, zdravotní obtíže apod. Během konstelace se v naprosté většině případů objevují skryté příčiny zpracovávaných problému. Často je původ někde zcela mimo naše aktuální reálné vnímání, např. několik generací zpátky v rodě. Různá traumata a tabu se v rodinách táhnou přes generace, aniž bychom o tom vědomě cokoliv tušili. Nemluví se o nich z nejrůznějších důvodů, nebo prostě zcela upadla v zapomnění. Přesto se tato informace v energetické podobě v systému uchovává a skrytě působí. Právě prostřednictvím konstelací je klientovi umožněno pochopit příčinu problému nahlédnutím do skrytých vazeb v systému, a uvědomit si svou roli v něm.

Klient si z přítomných osob vybere zástupce za sebe a za jednotlivé osoby / otec, matka, sourozenci, partner, syn apod./, případně abstraktní formy / bolest, strach aj./ a postaví je do konstelačního pole tak, jak to vnímá. Už prvotní rozestavení postav v prostoru mnohé napoví o vnitřním obrazu klienta, o tom, jak on vnímá systém jako celek, vztahy mezi zástupci a své místo systému. Velkou výhodou této metody je fakt, že klient se přímo neúčastní děje, ale má možnost vnímat ho z pohledu zvenku. Přesto ale zůstává se systémem propojen a v rámci vlastních možností vnímá vše, co se odehrává. Konstelář, který vede konstelaci, udržuje úzký kontakt s klientem i se všemi zástupci po celou dobu konstelace. Dotazuje se postav na jejich pocity, vnímá proud energie konstelace, může použitím terapeutických vět pomoci k uvolnění napětí, pokud je to nutné. Sleduje, zda u kohokoliv z účastníků nedochází k neadekvátním emočním projevům či retraumatizaci. Cílem konstelace je pochopení, přijetí a harmonizace konfliktů, ne jejich bezúčelná dramatizace nebo dokonce retraumatizace.

Situace odehrávající se v konkrétní konstelaci se většinou nějakým způsobem přímo týkají i všech zúčastněných osob v rolích zástupců a též přihlížejících diváků. Nežijeme odděleně od okolního světa, ale vždy jsme součástí většího celku, systému. Co se dotýká systému, dotýká se i nás a co se dotýká nás, dotýká se také systému. S takovýmto pohledem pracují systemické konstelace.

Těším se na vás.

Vladimíra Jestřábová, členka ČASK /Česká asociace systemických konstelací/

MUDr. Ing. Bc. Markéta Kastnerová, Ph.D.

Vyučované předměty: Diagnostické metody klasické a přírodní medicíny, výživa, životní styl, prevence a podpora zdraví, homeopatie, psychosomatika  v homeopatii, obličejová diagnostika, vyšetření živé kapky krve.

Autorka knih: Medicínské minimum pro každého, Poradce pro výživu, Poradce zdravého životního stylu, Poradce v oblasti přírodní medicíny,  NADH – vše, co byste měli vědět o NADH (Coenzymu-1), Výživové poradenství v praxi, Etiopatogeneze civilizačních onemocnění

Kastnrová MarkítaNarodila jsem se v Klatovech, vystudovala jsem obor všeobecné lékařství na 1. lékařské fakultě Karlovy univerzity v Praze, poté jsem ukončila magisterské studium na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze a v následujícím roce  doktorandské studium na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity a bakalářské studium na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Již během studií jsem se začala zajímat o přírodní způsoby léčby. Homeopatii se věnuji od roku 2005, kdy jsem ukončila dvouletý vzdělávací kurz homeopatie pro lékaře CEDH a dále v roce 2009 jsem ukončila tříleté studium na České škole klasické homeopatie. Od roku 2005 jsem přednášela na Zdravotně sociální fakultě a pracovala na Krajské hygienické stanici Jihočeského kraje se sídlem Českých Budějovicích na oddělení Prevence a podpory zdraví. V současné době přednáším na Pedagogické fakultě JU. Od roku 2008 do současnosti pracuji soukromě jako výživový poradce a poskytuji také celostní poradenství. Protože každá terapeutická metoda nabízí něco jiného a účinky jednotlivých metod se pro vyšší terapeutický efekt doplňují, snažím se na problém nahlížet komplexně. Důležitá je práce na fyzické i psychické stránce a cílem poradenství je najít klíč k rozřešení problému.

Protože největší terapeutický efekt se dostaví, když člověk terapeutickým i životním souvislostem  sám do hloubky porozumí, když pochopí příčiny a okolnosti problému, vidím jako klíčové předávat lidem informace, které jim budou nápomocny k péči o vlastní zdraví a udržování životní, fyzické i duševní rovnováhy. Za tímto účelem vznikla škola Přírodní medicíny KAMATÉ (KAstnerová MArkéta + TÉ – bylinný čaj, přírodní léčba), která svojí nabídkou studijních oborů pokrývá celostní (holistický) přístup ke zdraví.

 

Vzdělání:

Rok 1998         –  složení státní základní jazykové zkoušky z německého jazyka

Rok   1999       –   maturita na Gymnáziu J. Vrchlického v Klatovech

Rok   2005       –  ukončení magisterského studia na 1. LF UK,

                             obor všeobecné lékařství

rok 2006          –   ukončení bakalářského studia na fakultě Agrobiologie, potravinových

                             a  přírodních  zdrojů (FAPPZ) ČZU v Praze, obor Udržitelné

                              využívání  přírodních zdrojů

rok 2008           –   ukončení magisterského studia na fakultě Agrobiologie,

                              potravinových  a  přírodních zdrojů (FAPPZ) ČZU v Praze,

                              obor Udržitelný rozvoj biosféry

rok 2009           –   ukončení doktorského studijního programu Prevence, náprava a terapie zdravotní

                               a sociální problematiky dětí, dospělých a seniorů, na ZSF JU téma dizertační

                              práce: Kouření a konzumace alkoholu u dětí na základních školách Jihočeského

                               kraje

rok 2010         –    ukončeno bakalářské studium na TF JU, obor sociální a charitativní práce

 

 

 

 

Doplňující kurzy:

Rok   2001       –  masérský kurz rekondiční a sportovní masáže

rok 2005           –   dvouletý vzdělávací kurz homeopatie pro lékaře CEDH

rok 2006          –   absolvování kurzu Metodika a prevence léčby závislosti na tabáku,

                              pořádaného  IPVZ

rok  2007         –   absolvování kurzu pro lektory primární prevence, zaměřeného na

                              na primární  prevenci  užívání návykových látek  a dalších sociálně

                              nežádoucích jevů,  pořádaného o. s.  Prev-Centrum

rok 2007           –   absolvování certifikovaného kurzu Hodnocení a řízení zdravotního

                              rizika pracovišti, SZÚ Praha

rok 2007          –    absolvování specializačního kurzu 1. pomoci, pořádaného IPVZ v Praze

2009  –  ukončeno 3 studium na České škole klasické homeopatie

rok 2009    –   kurz rozvoje mezilidské komunikace a emoční inteligence, znaková

                              řeč pro batolata Baby Signs

rok 2009 – absolvent kurzu Poradce pro výživu

rok 2009 – absolvent rekvalifikačního kurzu Poradce zdravého životního stylu

2011  – kurz Darkfield mikroskopie

2012 – kurz mikroskopie pozorování kapky krve ve světlém poli

rok 2015 – kurz Prevence škodlivého užívání návykových látek a prevence závislostí

rok 2015 – kurz Diferenciální diagnostika z pohledu všeobecného praktického lékaře

rok 2015 – Paliativní péče

rok 2015 – Chirurgie pro praktické lékaře

rok 2015 – kurz Psychoterapie

rok 2015 – Základy lékařské etiky, komunikace managementu a legislativy

Praxe:

Rok 2003         –   3 měsíční jazykový pobyt v USA

Rok     2004      –  3 měsíční jazykový pobyt v Hamburku

od roku  2005  –  2014 –  zaměstnanec Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje se sídlem

                             v Českých  Budějovicích

2005   –   2012 –  zaměstnanec ZSF JU, katedra veřejného a sociálního zdravotnictví

2008 – současnost – poradenství v oblasti výživy a zdravého životního stylu

2010 – současnost –  vedoucí rekvalifikačních kurzů pro veřejnost: poradce pro výživu a poradce zdravého životního stylu mimo oblast zdravotnictví

Od roku 2010 – současnost  –  externí výuka mediků Plzeňské lékařské fakulty UK – hygiena výživy

Od roku 2012 – současnost – preventivní pracovně lékařská péče, všeobecný praktický lékař

Od roku 2012 – současnost – vedena jako externí školitel Trnavské univerzity, Fakulta zdravotnictva a sociálnej práce, obor veřejné zdravotníctvo

Od roku 2013 – současnost – Pedagogická fakulta JU, katedra výchovy ke zdraví

Bc. Jan Kec

Vyučované předměty: Přírodní zahrady, Pěstování bylin

Vzdělání:       Voš  a Szaš – Mělník                          

2003 – 2005    ČZU- v Praze obor zahradník, dosažený titul Bc.

Pracovní zkušenosti:

Arboeko – obchodní oddělení

Lesy h.l. Prahy velkoškolka Kbely – zástupce vedoucího prodeje

Zámecky zahradník na Hluboké

Navrhování a realizování zahrad od roku 2001

Člen spolku perenářů české republiky

Spolupráce na projektu přírodní zahrady  – 3 certifikované ukázkové zahrady

Naprojektování a realizace zahrady Kouzelné bylinky – místo natáčení stejnojmenného pořadu ČT

Pásmo přednášek pro památník Lidice

Semináře o bylinkách s praktickým využitím

Pěstování bylin v kontejnerech i ke zpracování

Projektování a tvorba zahrad – specializace na bylinkové a přírodě blízké zahrady (anglického stilu)

Poradenství a přednášková činnost

Ing. Pavel Kozák

Vyučované předměty: Energie krajiny

Kozák Pavel

 

Držitel stříbrného Bludného balvanu za rok 2004 – se zabývá zkoumáním působení nevysvětlených jevů a spojitostí mezi nimi, planetou Zemí, Vesmírem a bytostmi, které jej obývají. Jeho zájem o nevysvětlené věci vznikl v materiální rovině jevů. Postupně získávané zkušenosti jej přivedly k přesvědčení, že odpovědi na otázky přesahující rámec současné vědy jsou obsaženy v duchovní oblasti a schopnosti člověka tyto odpovědi obdržet jsou často úměrné jeho duchovní úrovni.

Pracuje převážně v terénu při psychotronickém vyhledávání a zkoumání energetických fenoménů, které ovlivňovaly život prastarých kultur a byly jimi také využívány. Poznáním účelu míst a staveb takto vzniklých dochází k aspoň částečné rekonstrukci pravěké evropské filozofie druidismu a jejích praktických prostředků, týkajících se krajinných sil. Věří, že návrat k těmto velmi starým vědomostem může vést ke znovuobjevení a uplatnění čistých technologií a tedy k uchránění bytí naší planety. Pavel Kozák je autorem řady knih o těchto věcech. Aby mohl o nich také učit, založil agenturu ArchET a jejím prostřednictvím pořádá semináře na různých místech Čech a Moravy, vždy spojené s vycházkami do významných a posvátných míst.

RNDr. Jana Krejsová

 

Vyučované předměty: Hygiena pracovního a životního prostředí, Odpady, jejich využití a zneškodňování, obaly, Ochrana vod před znečištěním

RNDr. Jana KrejsováPracovala  jsem dlouhá léta v hygienické službě, jako vedoucí laboratoří, vedoucí hygieny komunální a ředitelky OHS Prachatice.  Později jsem se svými nasbíranými zkušenostmi a znalostmi  z ochrany zdraví, životního prostředí, veřejné správy, samosprávy přešla do vysokého školství.

2005: Zapsána v  centrálním registru MZ – odborný pracovník v laboratorních metodách.

2003: NZONCO Brno, EURACHEM-ČR. Certifikát odborné způsobilosti k odběrům vzorků vod.

2003: NCONZO Brno a SZÚ Praha.  Certifikát – Hodnocení zdravotních rizik.

1992 – 1994: Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví Ruská 85, Praha10. Postgraduální studium: Vyšetřovací metody v hygieně. Typ ukončení: závěrečné atestační zkoušky.

1984 – 1986: VŠZ Praha, Fakulta agronomická v Českých Budějovicích. Postgraduální studium „Ochrana životního prostředí v zemědělské krajině“ Typ ukončení: závěrečné zkoušky.

1977 – 1982: Přírodovědecká fakulta UK, Základní a ložisková geologie, geochemie, petrologie, regionální geologie, strukturní geologie – RNDr.

Praxe:

2009 – dosud: ZSF JU v Českých Budějovicích – odborný asistent.

2008 – 2012: Jihočeský kraj České Budějovice –  radní pro školství

2006 – 2008: VŠTE České Budějovice- odborný asistent

2003 – 2006: Zdravotní ústav se sídlem v Českých Budějovicích, vedoucí poboček ZÚ.

1992 – 2002: Okresní hygienická stanice Prachatic, vedoucí laboratoře, odd. hygieny obecné a komunální.

1990 – 1992: Zemědělské družstvo Dub, vedoucí zemědělské laboratoře.

1982 – 1987: Okresní zemědělská správa Prachatice, referentka vodního hospodářství a půdního fondu

Výběr z mé publikační činnosti:

(50%) Krejsová J., Strnadová G., Zeleň v Prachaticích a systém propojení biokoridorů – intravilán s extravilánem, Člověk stavba a územní plánování 7, 2013, ISBN: 978-80-01-05225-9 (recenzováno)

(100%) Krejsová J.,: Pilotní měření CO2, relativní vlhkosti a dalších veličin ve výukových prostorách ve VOŠ a SPŠ Volyně v roce 2012, Sborník Dřevostavby 2013, VOŠ a SPŠ Volyně, ISBN 978-80-86837-51-2

(100%) KREJSOVÁ, J., Vliv hluku z dopravy na lidské zdraví,  2.ročník regionální konference, 14.4.2011, VOŠ a SPŠ automobilová a technická, České Budějovice , CD ISBN 978-80-254-9681-7

(100%) KREJSOVÁ, J., : Kvalita ovzduší v hromadných dopravních prostředcích, 1. ročník regionální konference „Budoucnost a současnost dopravy“,15.4.2010 VOŠ a SPŠ automobilová a technická, České Budějovice CD ISBN 978-80-254-7136-7

(100%) KREJSOVÁ, J.,: Funkční poslání zeleně v souvislosti s rozšiřující se zástavbou domů všech typů na nových lokalitách, které jsou určeny k zástavbě. Dřevostavby 2010, 31.3 až 1.4.VPŠ a SPŠ Volyně, ISBN 978-80-86837-27-7

(100 %) KREJSOVÁ, J., Vlhkost a plísně v bytových prostorách, Littera Scripta, 2009, roč. 2, č. 1, s.231-237. ISSN 1802-503X.(recenzováno).

(50%) KREJSOVÁ, J., BEDNÁŘOVÁ, P., :  Petráškův pramen – kvalitní zdroj pitné  a balené pramenité vody, Littera Scripta, 2009, roč. 2, č. 2, 9s., ISSN 1802-503X (recenzováno)

 (100 %) KREJSOVÁ, J. Působení hluku na zdraví člověka, Littera Scripta, 2008, roč. 1, č. 2, s.183-189. ISSN 1802-503X.(recenzováno).

(50 %) KREJSOVÁ, J. NEDVĚD, L: Bude možné i nadále využívat čistírenské kaly v zemědělství? Konference „Kaly a odpady“ ÚVaS Bratislava, 2008.

(50 %) BEDNÁŘOVÁ, P. KREJSOVÁ, J.,:Zdravé domy pro zdravé lidi, monografie, VŠTE České Budějovice, Jihočeský kraj 2008 ISBN 978-80-903888-9-5.

RNDr. Jana Krejsová, Budovatelská 1048, 383 01 Prachatice, 18.6.2017

 

Alexandra Lechovská

Vyučované předměty: Astrologie v duchovních souvislostech

Jmenuji se Alexandra Lechovská. Astrologii se věnuji 10 let, vystudovala jsem Astrologickou školu pro statečné Pavla Turnovského a Martiny Lukáškové, několik dalších doplňujích seminářů (podrobně na www.dhana.cz) vedených těmito a dalšími zkušenými astrology různých astrologických směrů, seminář o tkáňových solích (které také souvisejí s astrologií), semináře o autopatii a zúčastnila jsem se  putovní 1. astrologické výstavy.

V současné době studuji sánskrt a indoevropskou gnostickou tradici u Mgr. J. Kozáka.

Dále se od raného dětství věnuji výtvarnému umění a ručním pracem, fotografování.

Tyto zdánlivě nesourodé obory jsem propojila do jednoho celku v oblasti, která mě osudově zajímá od dětství. Jsem totiž přesvědčená, že jsme nejen to, co jíme, ale i to, v čem žijeme a v čem chodíme oblékaní. Architektura, urbanismus, móda (barvy a tvary), to jsou všechno oblasti, které velmi ovlivňují náš život, oblasti velké duchovní symboliky a působení. Oděvy mohou i léčit.

Významným impulsem byla účast na 1. astrologické výstavě. Můj podíl byly obrazy na téma „symbolika jednotlivých planet v astrologii“ a šaty na téma „Venuše ve znameních zvěrokruhu“. Celý proces tvorby byl velmi iniciační, o planetách a znameních jsem se tvořením naučila zdaleka nejvíc. Získala jsem velký soubor zpětných reakcí a také proto jsem se rozhodla v tomto tématu, významu a působení oblékání (a barev a tvarů) pro náš život (a zdraví!), pokračovat. Vlastně tento obor založit, protože jediný významný pramen, který jsem v tomto oboru oboru objevila, jsou zmínky v knihách Emila Páleše.

Astrologie je obor na pomezí vědy a umění a abych jí mohla co nejúplněji pochopit, věnovala jsem se oběma těmto způsobům jejího poznání. Např. kromě výtvarné tvorby také skrz objektiv fotoaparátu. Myslím, že to jsou velmi účinné a podceňované metody výuky, navíc rozvíjejí dnes zakrnělé schopnosti jako intuici, vnímání, představivost atd.

Poslední třešinkou na dortu, tím posledním nosníkem, který dal celému tomuto „oboru“ celkový a ten nejzákladnější význam a smysl, bylo studium sánskrtu. To jsem pochopitelně poznala až v průběhu studia, protože když jsem začala se sánskrtem, vypadalo to, jako by to byl můj opravdu největší životní úlet. Není snad nic zbytečnějšího (a těžšího) než sánskrt, ale přesto mě nějaký vnitřní hlas nutil se do něj pustit a vytrvat. Nyní vím, že je to přesně naopak. Že teprve se znalostí sánskrtu se vám otevřou dveře poznání, že všechna ta předchozí „otevření dveří“ byla jen – obrazně –  „do přesíně“. Právě pradávná indoevropská védská tradice ukazuje, že oblékání má ten nejzásadnější duchovní význam, který se dotýká samé podstaty naší reality.

Všechny tyto metody a obrazy, šaty a fotografie využiji při výuce.

Ing. Jarmila Mandžuková

Vyučované předměty:  Výživa, dvoudenní přednáška o komplexním přístupu ke zdraví a péči o tělo i Ducha: Zdraví je pro nás vším.

Ing. Jarmila Mandžuková vystudovala Vysokou školu zemědělskou a při Pedagogické fakultě  absolvovala žurnalistický kurz. K jejím velkým zálibám patří zdravý životní styl, alternativní metody léčby, osobní rozvoj a astrologii. Od roku 1990 se psaní věnuje profesionálně, je autorkou více než devadesáti knih, řada z nich byla vydána i v zahraničí. Publikuje v časopisech, přednáší a je pravidelným hostem v televizi a rozhlase.

Ing. Bc. Jana Mašková

Vyučované předměty: Biorezonanční terapie

původně inženýr kybernetiky, dnes fyzioterapeut

Jana MaškováNa prahu dospělosti v 17 letech jsem zvolila nevhodný obor studia, životní omyl, který zavřel cestu ke studiu lékařské fakulty. Od inženýrské promoce se však téměř výhradně věnuji medicíně, ať už klasické nebo alternativní. Už v létě 1989 jsem absolvovala první kurs čínské medicíny a akupunktury. Od té doby jsem prošla bohatou řadou kursů od homeopatie přes reflexní terapii, bylinkářství, energetické léčení, pulsovou diagnostiku, aurikuloterapii, jógu, různé druhy masáží, ajurvédu až k autopatii a detoxikaci dle MUDr. Jonáše. Jsem též absolventkou University Nové Doby M.Calábka. Tento proces vyústil ve studium fyzioterapie na ZČU, které jsem zakončila ve svých 47 letech. Tou dobou jsem se také setkala s biorezonančním přístrojem Bicom, který mne svými účinky doslova okouzlil a dosahem svých možností mne fascinuje dodnes. Byl i tématem mé bakalářské práce. (odkaz na bakalářku)

O Bicomu

Správné používání přístroje Bicom předpokládá celostní pohled na člověka. Tedy vnímat člověka ve všech jeho souvislostech, tak, jak to dělaly starověké medicínské systémy. Celostní pohled používám i ve fyzioterapii. Zastávám názor, že ani zde nelze oddělit tělo od duše, jednotlivé končetiny od těla nebo vnitřních orgánů. Systémy, které vnímají člověka jako celek, mají daleko větší šanci na odstranění příčin onemocnění, nejen na odstranění příznaků.

I zde platí Newtonův zákon akce a reakce. Jinými slovy, každá akce má svoji reakci, tedy

každá změna v jednom bodě vyvolá změnu ve všech ostatních bodech systému, ať už mechanickou nebo hormonální, elektrickou apod.

Toto je i jedním z principů metody Funkční manuální medicína dle MUDr. M. Tichého, jejíž jsem absolventem (a nadšeným propagátorem).

Ve své praxi se zabývám velmi často se vyskytujícími abnormalitami v postavení pánve. Správné postavení pánve považuji z hlediska fyzioterapie za klíčové, od nějž se odvíjí mnoho dalších problémů nejen s bederní částí páteře, ale i problémy s krční páteří, pletencem ramenním a další problémy v oblasti horních i dolních končetin (např. karpální tunely). Nesprávné postavení pánve se řetězí i do dolních končetin a může mít vliv i např. na problémy s koleny.

Dále se zabývám odstraněním triggerpointů, na pohmat bolestivých bodů, které automaticky vznikají, pokud je sval ve spasmu. Toto ošetření bývá často bolestivé, ale přináší dlouhotrvající úlevu od chronických potíží.

V současné době pracuji jako fyzioterapeut na částečný úvazek v Německu a kromě toho provozuji vlastní praxi fyzioterapie a biorezonance Bicom v Čechách.

K léčení nejrůznějších potíží používám metody, které za co nejmenších nákladů (časových i finančních) prostě fungují.

Mgr. Bc. Jitka Anastázie Meindl

Vyučované předměty: Psychologie, Zdravá komunikace aneb komunikací ke zdraví, Psychosomatika

Vzdělání:

 • 2016 – Retor Institut s.r.o. Praha, RETORIKA, Doc. Jan Přeučil, Certifikát
 • 2016 – Retor Institut s.r.o Praha, RETORIKA, Doc. Václav Martinec, Certifikát
 • 2016 -2018 – UJAK s.r.o Praha- magisterské a doktorské studium (Mgr., Phdr.)
 • 2008 – 2012 – ICVD s.r.o. kurzy Lektorské dovednosti, Koučování
 • 2009 – Univerzita Nové doby s.r.o., Praha – Společenské vědy a Rozvoj
  osobnosti
 • 2003 – 2006 – Vysoká škola J. A. Komenského, s.r.o., Praha – obor
  Andragogika, studijní program Specializace v pedagogice,
  studijní obor Vzdělávání dospělých
 • 2002 – 2003 – Institut pro Gestalt terapie, Praha – 1 rok
  psychoterapeutického výcviku
 • 2003 – 2006 – Česká grafologická komora – obor grafologie a typologie
  osobnosti, certifikát
 • 1989 – 1993 – Střední zdravotnická škola v Jindřichově Hradci

Praxe:

 • 2018– Psycholog – Lector of Adult Education – poradenství, firemní semináře, koučing
 • 2017 – 2018– Centrum setkávání s.r.o, České Budějovice, lektor, poradce, kouč, otevřené kurzy
 • 2012-2017 – poradna Osobního rozvoj, psychoanalytik, kouč, poradce, grafolog, lektor
 • 2015 – 2016 – Obaly Tábor s.r.o, Tábor – personalista, poradce, lektor, kouč, grafolog
 • 2008 -2018 – 1VOX a.s. Praha – andragog, lektor, psycholog – poradce, kouč, grafolog, otevřené a firemní kurzy
 • 2012 – 2014 – HM Partners s.r.o Ostrava, lektor, poradce
 • 2008 – 2012 – ICVD s.r.o. Praha, lektor, kouč, grafolog
 • 2006 – 2014 – Tempo Training consulting s.r.o. Ostrava, lektor, kouč, poradce
 • 2010 – 2013 – Globis s.r.o., ČB, andragog, lektor, kouč, poradce
 • 2013 – 2014– ACTEUM s.r.o. Praha, psycholog, grafolog, kouč
 • 2008 – 2012 – ICVD, s.r.o., Písek, Institut celoživotního vzdělávání – profese psycholog,
  andragog, grafolog, individuální poradenství v oblasti rozvoje osobnosti
 • 2005 – 2006 – EDUCAnet, a.s., Praha
 • 2002 – 2005 – In Education Company s.r.o. Brno – vzdělávací společnost – Key Account
  Manager – lektor
 • 2000 – 2002 – Radio Faktor – prodej reklamy
 • 1996 – 2000 – IPB pojišťovna, finanční poradce, CzechFin – vedení týmu finanční skupiny
 • 1993 – 1995 – Nemocnice Jindřichův Hradec, JIP chirurgie – všeobecná zdravotní sestra
 • OVB Finance, Praha – poradce finanční skupiny
 • Taurus s.r.o, Praha, ČB (vzdělávací agentura) – marketing
 • Politická strana Cesta změny, Praha, ČB PR – manažer
 • ICE s.r.o., Brno – poradce ve vzdělávání, lektor
 • ICVD, s.r.o. – poradenský psycholog a grafolog, lektor, v programu manažerského vzdělávání pro vedoucí pracovníky ve Státní veterinární správě ČR
 • individuální psychologické poradenství v oblasti grafologie a rozvoje osobnosti v rámci rodinného poradenství – soukromá praxe
 • Sales representative, Fresenius Kabi s.r.o., farmaceutická firma – obchod a komunikace
 • externí trenér, lektor vzdělávací agentura 1.VOX, a.s. Praha, Osobní rozvoj
 • Vzdělávací agentura Erudico s.r.o., IVRO s.r.o., ČB – externí lektor, projekt ESF ČR a MPSV – projekt Cesta do práce v Jihočeském kraji, Dobrá práce v Jihočeském kraji, Rekvalifikační kurzy (Personalistika, Efektivní techniky v nezaměstnanosti, Komunikace, Sebeprezentace)
 • Vzdělávací agentura Tempo Training & Consulting s.r.o., Praha – externí lektor, trenér (Škoda Plzeň, ČOKA, MOVO, PKS Inpos s.r.o.. Madeta Logistic a.s., Asociace renovátorů, Asociace obkladačů) Efektivní komunikace, Krizová komunikace, Typologie osobnosti, Vedení lidí, ŘLZ)
 • Vzdělávací agentura Globis s.r.o., ČB – externí lektor, projekt „Vzdělávejte se“, Magistrát České Budějovice, Magistrát Písek – Efektivní komunikace
 • ACO Industries s.r.o., Tábor – projekt v délce 6 měsíců – Vedení lidí, Komunikace
 • BELIS a.s., ČB – HM Partners s,r.o., Ostrava, Nemocnice Vsetín a.s., JTEKT Automotive a.s. Plzeň, projekt Autoadapt, Komunikace, Vyjednávání, Typologie osobnosti, Stres a jeho odstraňování
 • DAP Services s.r.o. Ostrava – projekt Barvy života, individuální poradenství pro vrcholové sportovce
 • ACTEUM s.r.o, Barvy života – individuální poradenství v oblasti osobního rozvoje pro sportovce a lékaře
 • Projekt FARAW – lektorka ve společnosti Tempo Training and Consulting a.s. Ostrava, projekt zaměřen na vzdělávání zdravotních sester v nemocnicích a ve školách EU, Univerzita JKU Linz

Aktuální aktivity:

 • Soukromá poradna osobního rozvoje, partnerské a rodinné poradenství, grafologie, individuální koučování: Psycholog – Lector of Adult Education, Praha, ČB (facebook)
 • Dopravní podnik a.s. města Plzeň – lektorka, Syndrom vyhoření a prevence stresu
 • Auto Škoda a.s., Mladá Boleslav – lektorka, komunikační dovednosti
 • Privatbanka a.s., Praha – work shop na téma pozitivní myšlení, moderování společenské akce
 • Centrum setkávání s.r.o., ČB – přednášky psychologie, práce se stresem, rétorika, post-trauma stres, osobní rozvoj

Znalosti a dovednosti:

 • lektor, trenér, poradce osobního rozvoje
 • rozvoj a růst osobnosti, motivace
 • psychologie, sociologie, personalistika
 • prodejní dovednosti
 • komunikační dovednosti, komunikace se zákazníkem
 • typologie osobnosti v komunikaci a jednání
 • řízení lidí, vedení týmu
 • asertivní techniky
 • vyjednávání
 • krizová komunikace, sebevědomí, sebeprezentace
 • sebepoznání, sebereflexe, sebepojetí
 • osobní koučink
 • možnosti osobního růstu na základě vnitřního potenciálu
 • syndrom vyhoření (burn out)
 • psychodiagnostika, psychosomatika, relaxační techniky a prevence stresu
 • zdravý životní styl, nutriční a kondiční poradenství, bioenergetika
 • post-trauma stres
 • grafolog – analýza, rozbor rukopisu písma, rozbor osobnosti

Spolupráce (vybraní klienti):

 • Státní veterinární správa ČR
 • Státní úředníci, státní správa
 • Střední zdravotnický personál
 • Pedagogové středních, základních a mateřských škol
 • Střední a vyšší manegement
 • Obchodní zástupci
 • Pracovníci z provozu
 • Personalisti
 • Vrcholoví sportovci (hokejová extraliga)

Publikační činnost:

 • Odborná manuály na téma: Moderní rétorika – Naučte se říkat ANO, Komunikace, Typologie osobnosti, Osobní rozvoj, Profesionální lektor
 • Plánované odborné publikace v rámci doktorského studia

Zasílám Vám výsledné náhledy prezentačních videí:

http://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/jitka-fruhbauerova-v-hr-tv-id-2864829

http://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/profil-jitky-fruhbauerove-psycholozky-lektorky-a-koucky-spol-id-2864835

Mgr. Pavel Opelka

Vyučované předměty: Homeopatie

opelkaMagisterský titul získal na Teologické fakultě v Českých Budějovicích, kde v roce 2006 obhájil svou diplomovou práci Krize současného myšlení v díle Karla Skalického. Zajímá se o filozofii, dějiny, umění a karate.

Od absolutoria London College of Classical Homeopathy v roce 1995 se intenzivně věnuje homeopatické praxi (Praha, Brno) a souběžně pracuje v oblasti výzkumu a výuky v oblasti homeopatie. Je spoluzakladatelem a členem České komory klasické homeopatie a podílel se na zapojení ČKKH do Evropské rady pro klasickou homeopatii (ECCH 2001).

Dne 8. 3. 1997 založil Českou školu klasické homeopatie. Zpočátku se v rámci této školy věnoval vzdělávání nových lektorů. V roce 2001 otevřel v Brně kurs pro absolventy jiných homeopatických škol, který v měnícím se složení funguje dodnes. Pro absolventy jeho pražských kurzů byla obdobná výuka zahájena na podzim 2010.

Od roku 2004 se v Praze a v Brně pravidelně otevírají tříleté kurzy klasické homeopatie pro zájemce bez předchozího studia homeopatie. Tyto kurzy splňují požadavky ECCH (znalosti Materie Mediky, homeopatické filozofie, repertorizace, supervize; vzdělání v oblasti medicínského minima následně zajišťuje ČKKH). V současné době je to jediná škola v České republice, která je prostřednictvím akreditace ČKKH spojena s ECCH.

Česká škola klasické homeopatie se opírá o základní principy klasické homeopatie, přesahuje však rámec obvyklé homeopatické výuky v tom, že svým studentům poskytuje hluboký vhled do systematizace homeopatických léků. Učí také variabilnímu přístupu k homeopatické léčbě (široké i velmi přesné zaměření léčby). Pavel Opelka zavedl do homeopatie řadu významných pojmů: léčba ve vrstvách, léčba v liniích, nauka o formách, vývojové linie chorob, časoprostorová mapa, holistický realismus jako nauka o systémech. Některé z těchto pojmů se začínají uplatňovat i v jiných homeopatických školách.

Kromě výuky ve svých kurzech je už řadu let pravidelným přednášejícím na letních školách pořádaných ČKKH, kde se dělí o své bohaté zkušenosti získané praxí i výzkumem. Zabýval se v této souvislosti velkou škálou témat, např. Vývoj ženy / Vývoj muže / Vývoj dětí z hlediska homeopatie, Dítě a škola, Homeopatická systematizace periodické tabulky, Systematizace rostlinné říše, Homeopatická léčba alergií, Homeopatická léčba plísní, Homeopatie a poruchy výživy, Homeopatie a její vztah ke společenským vědám, Homeopatie a vývoj společnosti, Stres a jeho léčba. Některé ze svých poznatků publikoval v Homeopatických listech: Příspěvek České školy klasické homeopatie k otázce fungování homeopatických léků (2008, č. 1-2), Sepie (2008, č. 3-4), Arsenicum album (2009, č. 1-2).

MUDr. Milan Oulehla

Vyučované předměty: Cesta k pochopení, lásce a zdraví, Poetoterapie

OulehlNarodil se v Č. Budějovicích a po absolvování gymnázia v Č. Budějovicích vystudoval lékařskou fakultu UK v Praze. Píše, žije a pracuje v Českých Budějovicích, kde provádí soukromou chirurgickou praxi a na JČU vede seminář Poetoterapie.

Autor knih: Cesta k pochopení, lásce a zdraví (2014), Sen o pravdě (2010), Zastavení (2011).

Verbální terapie jako prostředek k duchovnímu rozvoji a k podpoře lidského zdraví. Cesta k poznání, odpuštění, klidu, pokoře a lásce. Porozumění druhým. Význam lásky a empatie. Terapie pomocí koncentrované myšlenky – energií verše. Pochopení pravdy. Vnímání krásy a její interpretace. Zdravotní potíže při velké psychické zátěži. Uklidnění mysli četbou a poslechem.

Ing. Štěpánka Petroušová

Vyučované předměty: Výživa, Prevence a podpora zdraví, Metodologie hodnocení, nadváhy a obezity

Narodila jsem se na jaře 1968 na Kladně úžasným rodičům. Od mých 10 let jsme bydleli v Husinci a maminka nám dětem vštěpovala lásku k přírodě. Na gymnáziu v Prachaticích mě nejvíc bavila právě biologie. Po gymnáziu jsem vystudovala Vysokou školu zemědělskou v Českých Budějovicích, specializaci Integrovaná ochrana rostlin. S manželem máme 3 děti, se kterými jsem byla doma 13 let. Bylo to náročné období také kvůli různým zdravotním problémům. A to posunulo můj zájem od nemocí rostlin k nemocem lidí. V roce 2010 jsem absolvovala Kurz výživového poradce u pana Mgr. Martina Jelínka. Díky tomu, co jsem se o vztahu životního stylu ke zdraví naučila, jsem se mohla zbavit léků, které jsem tehdy užívala. To mě tak nadchlo, že chci i ostatním lidem pomoci k lepšímu zdraví. Od té doby působím jako výživová poradkyně.

Marie Vítová Plášilová

Vyučované předměty: Numerologie, Tarot

Jsem rodačka z Českých Budějovic, i kdy moje první bydliště na desetiletí byla Praha. Do roku 2000 jsem bydlela v Českých Budějovicích. Na jaře toho roku jsem se stěhovala do Liberce. Počátkem roku 2016 jsem se do Č. Budějovic vrátila. Bydlí tu moje děti a vnoučata. Jsem zase doma.

Profesionálně výkladu karet se věnuji již 25 roků, ale o výklad karet se aktivně zajímá déle.

Znalosti a zkušenosti jsem získávala studiem a praxí v životě. Úspěšně se věnuje řadu let publikační činnosti. Pravidelně i tuto celou řadu let přispívám do časopisů s esoterickou tématikou.

Píši do časopisů, ale i na internetové stránky články o tarotu, ale i další co souvisí s esoterikou. Vedle toho v časopise vedu i poradnu. Vydala jsem knihu se zaměřením na devět osobních typů (Tarotový pentagram pro zdraví).

Byla jsem dva roky pravidelným hostem v pořadu Tajemný večer v pražském rádiu. Mám zkušenosti s přednáškami, jako před kamerou. Technické možnosti doby umožňují i další příležitosti. Mnohé předpovědi a vhledy nejsou prezentovány jen písemnou formou, ale audio nahrávky najdete i na You Tube.

Jsem stále aktivní, ale dříve jsem se více  zúčastňovala  i esoterických výstav a veletrhů po celé ČR.

Mám mnoho klientů u nás v České republice, ale i v zahraničí. Nyní jsem připravena na přednášky pro vás.

 

Vzdělání:

1/ do roku 2000 série pěti souvisejících seminářů s tématikou sebepoznání a osobního rozvoje

2/ Universita nové doby (MANDALA) čtyřleté vzdělávání (od 1998 až 2002)

3/ Studium (dva roky) grafologie a psychologie (2006 až 2008)

 

Publikační činnost:

Astro (zaniklo), Fontána (časopis měl rok trvání), od roku 2008 pravidelně publikuji v časopise Ve Hvězdách a na jejich  webových stránkách a facebooku. Už jsem zmínila dva roky v rozhlase a různá zpravodajství v TV (soukromá). Aktuálně audio rozhovory na You Tube. Téma je vždy Tarot.

Vydala jsem v reedici knihu Tarotový pentagram pro zdraví (2008)

 

Zkušenosti a praxe:

Věnuji se výhradně klientům od roku 2000. Jedná se o osobní výklady, ale i písemné, nebo využíváme techniku, tj. telefon, skype apod. Víc jak dvacet let jsem jezdila do větších měst, ale i menších vykládat karty na esoterické výstavy, festivaly. Také jsem děla víkendové kursy s tématikou tarotu. Bylo patnáctileté období, kdy jsem jezdila do Chorvatska na týdenní pobyty s programem zaměřeným na sebepoznání. Přijímala jsem i výklad pro uzavřenou skupiny, nebo firemní akce apod. Dělala jsem samostatné přednášky. Sestavuji osobní a partnerské profily podle tarotu, tarotové numerologie. Velkou praxi jsem získala na výstavách a festivalech, jako při spolupráci na telefonních linkách pro výklad karet, kterým se věnují různé věštecké společnosti. Dříve televize, rozhlas, nyní už jen přes weby.

 

Anotace přednášek:

1/ víkend

Téma prvního víkendu a soboty, je úvod do karetního systému tarot. Představíme si dvě skupiny karet ze systému. Jedná se o dvaadvacet karet z Velké arkány, významy a příběhy. V neděli si představíme šestnáct královských karet a čtyři zastupující. Proběhne ukázka výkladových sestav. Bude čas na zodpovídání otázek. Představíme si základy pro využití systému tarot pro každodenní praxi a svůj životní příběh. Tarot má svou filozofii pojmenovanou v symbolech.

 

2/ víkend

Téma druhého víkendu bude Malá arkána. Tam je čtyřicet karet. To  na nás čeká v sobotu. Bude čas na praktické ukázky výkladu karet  a dotazy, které budou z výuky plynout. V neděli si připomeneme devět typů osobnosti. Je to propojení tarotu se základy pentagramu (pět elementů). Vyšlo knižně (Tarotový pentagram –  Marie Plášilová)

Puchovska Rajisa – Lorka                                         

Vyučované předměty: Neobvyklé způsoby uzdravení a léčby(urinoterapie, léčivé vlastnosti petroleje, hladovění, mechanická očista těla).

Roku 1986 jsem vystudovala studium Pedagogické univerzity v Drugobyči.Následovalo 16 let pedagogické praxe.Po celou dobu studia a práce ve školství jsem se zajímala o netradiční medicínu (hladovění,urinoterapie,vodoléčba,léčení petrolejem,masáže).V průběhu let narůstal počet lidí,kteří se v mé blízkosti těmito metodami úspěšně uzdravovali.Od roku 2001 tyto metody praktikuji v České republice.

Bc. Ivana Rea

Vyučované předměty: Alternativní terapeutické metody, muzikoterapie, terapie cesta, MFK metoda (mooving, feeling, knowing)

Hudbě a tanci se věnuji od malička. Vystudovala jsem vysokou školu Pedagogickou a současně obor Muzikoterapie na ZČU v Plzni. Absolvovala intenzivní kurz Cesta (B. Bays), kurz kvantové terapie a mnoho dalších certifikovaných muziko-terapeutických a tanečně-terapeutických kurzů pořádaných MT asociací. Mým největším učitelem je ovšem život sám. Získala jsem mnoho praktických zkušeností při lektorské činnosti individuální i skupinové. Mnoho let pomáhám všem, co se chtějí naučit zpívat, tedy v oblasti hlasové pedagogiky a doprovázím je také jako terapeut Cesty a regrese, kdy z těla odchází psychická i fyzická zátěž či bolest.
Jako zpěvačka jsem zpívala v mnoha hudebních uskupeních v různých žánrech. Hudebně-dramatické zkušenosti jsem získala především v muzikálech Jedna noc na Karlštejně a Romeo a Julie, kde jsem zpívala hlavní role. Skládám od roku 2008 také svou vlastní hudbu. Vydala jsem CD „Poděkování – hudba na text Aramejské modlitby“ a „Do nitra emocí“. Založila jsem 17-ti členný Mezinárodní orchestr a vymyslela svůj vlastní žánr, kterému říkám „Cibulová hudba“. Nově jsem absolventkou MFK metody, která pomáhá lidem především s problémy s pohybovým systémem.

Petra Rusňáková

Vyučované předměty: Kineziologie

Děkuji paní Markétě Kastnerové za nabídku přednášet o kineziologii, moc si toho vážím.

Vše začalo radou jedné mé známé paní psycholožky. Když jsem se jí svěřila, že nejsem se studiem psychologie v souladu, poradila mi, ať zkusím kineziologii. Ta prý lidem hned pomáhá, bez složitých diagnóz. A začala má cesta sebepoznání, plná úžasu a fascinace, jak je možné pomoct sobě, svým blízkým a později i klientům. Ke Kineziologii přibyly další techniky a metody ( EFT, Matrix Re Imprinting, Hypnóza, NLP, atd). Stále se vzdělávám, objevuji nové terapeutické přístupy. Přesto je pro mne kineziologie stěžejní.  Je to úžasná metoda, dává tolik možností využití. Bude mi potěšením, vám o ní povídat.

Touto metodou se zabývám řadu let, od roku 2004 mám svou poradnu.

Lidé do mé poradny chodí s různými tématy, kde potřebují pomoc. Ať už jde o vztahové záležitosti, oblast zdraví, prožívání hojnosti, naplnění, potřebují se pohnout z místa, udělat ve svém životě změnu. Lehkost, hravost, soucítění, pochopení, přijetí, atmosféra bezpečí to je základ. Uvolňujeme stresové napětí jak při ujasňování si tématu ve vědomí, kdy klient jasně uchopuje své téma, uvědomuje si souvislosti, tak především v příčině problému. Nacházíme události, které se staly v minulosti, jsou zaznamenané v podvědomí klienta svým specifickým způsobem. Vždy pracuji s klientem jemně, s co nejmenším emočním zatížením, není potřeba vše znovu prožívat. Uvolňujeme stres ze situace uložené v podvědomí, člověk získává nadhled, uvědomuje si nové možnosti, nově reaguje, vychází z moudrosti, kterou v sobě má, ze svého srdce. A to je pro mě ta největší radost, kdy člověku spadne kámen ze srdce, kdy se v poradně rozzáří a najednou je pro něj vše tak snadné. Poznává před mýma očima, že on je tvůrce svého života,  jaké fantastické možnosti má…Nic není pro mne smysluplnějšího.

Těším se na naše setkání…

Marie Rychlíková

Vyučované předměty: Ájurvéda

K ájurvédě jsme si našly cestu při našich nesčetných cestách do Indie,
Indii navštěvujeme několikrát ročně již od roku 1989.
Studovaly jsme u p. Pavla Hlôšky a p. Govinda Rajpoota (Dhanvantari-Praha) a na Manthra ájurvédské klinice v indickém Kovalamu (Dr. Dileep Kumar Viswanathan aj.). Ájurvédské aj. masáže v Dexter academy.
Slovo ájurvéda je složeno z „ájur“ = život a „véda“ = vědění. Ájurvéda = doslova „věda o životě“.

V období po ukončení komunistické nadvlády do naší země dorazilo mnoho informací o různých směrech filozofie, náboženství i alternativní medicíny z východu. Jako jedny z posledních k nám dorazily znalosti o systému zvaném ájurvéda. Je mnohem méně známá než její mladší sestra, tradiční čínská medicína (TČM), ale to neznamená, že nám nemůže nic zajímavého nabídnout. Spíše naopak.

Co to vlastně ájurvéda je a čím se zabývá? Ájurvéda je věda o šťastném životě. Ayur znamená život, véda je věda. Nejedná se tudíž o indickou medicínu, jak se většina poloinfomovaných lidí domnívá. S medicínou však v některých částech velmi úzce souvisí, a tak bychom ji zjednodušeně jako medicinský systém mohli chápat. Součástí ájurvédy jsou zejména návody jak žít, abychom byli zdraví, šťastní a úspěšní. Proto zahrnuje v sobě mnoho oborů od zásad výživy, přes doporučení denního režimu a klinickou ájurvédu (léčení nemocí).

Mgr. Barbora Sedláčková

Vyučované předměty: somatologie, patologie, diagnostické metody, výživa

Ing. Gabriela Strnadová

 

Vyučované předměty: EMAS, EMS, čistší produkce, posuzování vlivů na životní prostředí, legislativa ochrany životního prostředí, Environmentální výchova, Ochrana ovzduší před znečištěním, Základy toxikologie, nakládání s chemickými látkami.

 

Vystudovala Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, Fakultu technologie ochrany prostředí, v současné době je ve studijním doktorském programu Inženýrství životního prostředí.

 

Ing. Gabriela StrnadováOd roku 2012 do současnosti pracuje na PřF JČU v Českých Budějovicích, Ústav chemie a biochemie, zde učí předměty Chemická laboratorní technika, Organická chemie, Péče o životní prostředí, Chemický seminář pro 2. a 3. ročník, Instrumentální metody monitorování ŽP, Úvod do toxikologie, Organické polutanty v životním prostředí. V rámci svého vědeckého výzkumu se zabývá tématem Polycyklické aromatické uhlovodíky v ovzduší. Od roku 2011 -2012 učila na VŠTE v Českých Budějovicích, kde učila předměty Stavební hmoty, Zdravotní nezávadnost staveb, Chemie životního prostředí. V letech 2008-2011 pracovala na Krajském úřadu Jihočeského kraje, odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví, oddělení VH (vodního hospodářství) a IPPC (integrované prevence). Dále se věnovala pedagogické činnosti na ZSF JČU v Českých Budějovicích (přednášky: odběry vzorků, ochrana ovzduší, zdravé ovzduší v bytech). V letech 2010-2011 působila jako externí vyučující na VŠTE v Českých Budějovicích, Katedra techniky a aplikovaných věd. V letech 2004 – 2008 působila v Chromservis s.r.o. Praha, pobočka pro JČ a ZČ kraj, částečně Vysočina, kde se věnovala poradenství a prodeji v oblasti přístrojového a laboratorního vybavení pro chemické, biologické a mikrobiologické laboratoře. Zde vedla poradenství a prodej v oblasti základních chemických, biologických a mikrobiologických rozborů. V letech 1994 -2004 pracovala ve společnosti Vodovody a kanalizace Jižní Čechy, České Budějovice, největším provozovateli vodohospodářské infrastruktury na jihu Čech. V letech 1993 – 1994  působila ve SVEDIA Bohemia spol.s r.o. , České Budějovice, prodej Švédské kosmetiky, v letech 1992 – 1993 v European Travel Corporation, Praha, což je firma působící v oblasti cestovního ruchu domácího a zahraničního. V letech 1990 – 1992 pracovala ve společnosti ČD – Železniční hygienická laboratoř, Plzeň, hygienická laboratoř sloužící pro oblast Západočeského kraje.

Prof. Ing. Miloslav Šoch, CSc.

Vyučované předměty: Homeopatie

soch fotoProfesor na katedře veterinárních disciplín a kvality produktů ZF JU jako, od r. 2008 je děkanem Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.1993 – 1995 – studium anglické klasické homeopatie u „The London College of Classical Homeopathy“ v rozsahu 400 výukových hodin, 50 hodin řešení případů se supervizí a závěrečnou zkouškou. Získání diplomu „International Diploma in Classical Homeopathy“

 • 1995 – 1996 – absolvování kurzu „Holandsko – indická škola klasické homeopatie“ v rozsahu 190 výukových hodin pořádaných Institutem postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví v Praze.
 • 1997 – jednoletý nástavbový kurz „Holandsko-indické školy klasické homeopatie“ pořádaný Institutem postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví v Praze
 • 1998 – jednoletý nástavbový kurz „Holandsko-indické školy klasické homeopatie“ pořádaný Institutem postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví v Praze
 • 1999 – jednoletý nástavbový kurz „Holandsko-indické školy klasické homeopatie“ pořádaný Institutem postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví v Praze
 • 2000 a dále – průběžná nástavbová školení „Holandsko-indické školy klasické homeopatie“ pořádaná Institutem postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví v Praze a Českou lékařskou homeopatickou společnost

Absolvent řady letních homeopatických škol a víkendových přednášek našich i zahraničních homeopatů.

Homeopatií se v oblasti lidského zdraví věnuji z osobního zájmu, v oblasti veterinární homeopatie se podílím na pokusech zabývajících se především prevencí chorob a průkazem účinnosti homeopatické léčby.

Emílie Špačková

Vyučované předměty: Reflexní terapie

OLYMPUS DIGITAL CAMERAReflexní terapii, kosmetice a masérství jsem se začala věnovat od roku 1992. Své znalosti v oboru jsem získala prostřednictvím pana Ing. Janči a poté jsem je rozšiřovala a obohacovala díky Ing.Trefnému, který je blízkým spolupracovníkem Ing. Janči. V současné době se své praxi aktivně věnuji. Usiluji o to, aby péče o klienta byla komplexní. Kromě reflexní terapie využívám i další metody, především homeopatii, bylinky, automatickou diagnostickou kresbu a také etikoterapii, která je zaměřena na duchovní a duševní příčiny nemoci.  Důraz kladu také na úpravu životosprávy ve vztahu k pentogramu. Individuálně používám Breussovu masáž a Dornovu metodu. Letošní rok končí mé studium na IAS. Posledních pět let se věnuji také pořádáním kurzů reflexní terapie pro veřejnost.

.

Renata Šťastná

Vyučované předměty: „Ve zdravém Duchu zdravé tělo“

foto Renata ŠťastnáProžitková dvoudenní cesta – hravě, s lehkostí. Chceme-li pohnout nějakým tématem ve svém životě (nejen v oblasti zdraví), musíme pohnout také svým fyzickým tělem.

Pohyb, dech, zvuk – učení skrze prožitek a zkušenost „na vlastní tělo“ :).

Narodila jsem se v Plzni, žiju v Českých Budějovicích, občas pobývám v Praze. V mém těle koluje v tomto životě 75% české a 25% slovenské krve. Miluji tanec, hudbu, zpěv, pohyb, přírodu, vaření a jídlo :), lidi a tvoření všeho druhu…Vystudovala jsem Zemědělskou fakultu JČU s ekonomickou specializací a pracovala řadu let (do roku 2010) ve sféře byznysu. Jsem vděčná za všechny zkušenosti, za vše, co jsem se tam naučila. Mohu z toho teď čerpat jinak, NOVĚ.

Ze seminářů, výcviků, tréninků a zkušeností, kterými jsem prošla za posledních zhruba dvacet let, vybírám ty, které považuji ve vztahu k víkendu, kterým vás budu provázet, za podstatné:

 • 1997 Hledání kořenů – techniky auto regrese (Ernestína Velechovská, Petr Velechovský)
 • 2010-2012 Výcvik Systemické konstelace a pohyby Duše a Ducha (Kalyani Pavla Mašková, Pavel Veselý)
 • 2011 Konstelace traumatu (Kalyani Pavla Mašková, Pavel Veselý)
 • 2011 metoda RUŠ (Karel Nejedlý)
 • 2011 Birth into Being – techniky práce s limbickým otiskem (Elena Tonetti Vladimirova)
 • 2015-2016 Světlo ženy – Vizionářka uvnitř i vně – trénink (Sofie Kalyani SarraS)

Jsem Žákyní Mistryně Sofie Kalyani Sarras a skrze ní jsem spojená s linií Ramana Maharshiho a s učením neduality i s dalšími Mistry a učiteli, jako např. Eduard a Míla Tomášovi, Osho, Anandi Ma, Bert Hellinger, Gabrielle Roth…

V posledních 4 letech jsem provázela:

–          Meditačně – prožitkové semináře s technikami přepisu limbického otisku

–          Konstelační semináře

–          Taneční dílny „Svobodné flamenco pro ženy“

–          Taneční dílny „Spontánní tanec“

–          Individuální konzultace

Poděkování v radosti:

Děkuji Sofii Kalyani SarraS (www.kalyani.cz), společenství Lunovrat, kruhu Světlo ženy, svým rodičům Jitce a Karlovi a také sama sobě.

Děkuji Markétě Kastnerové za důvěru a pozvání k provázení víkendu pro Školu přírodní medicíny KAMATÉ.

Mgr. Ján Štěrba, Ph.D.

Vyučované předměty: Biochemie

Štěrba_Ján_fotoV roce 2002 ukončil bakalářské studium v oboru chemie na Přírodovědecké fakultě Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach, Slovenská republika. V roce 2003 absolvoval studijní pobyt na Fakultě chemie Aristotelovy univerzity v Soluni v Řecku. V roce 2004 ukončil magisterské studium v oboru Chemie, specializace biochemie na Ústavu chemie  Přírodovědecké fakulty Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach. Získal vyznamenání děkana PrF UPJŠ. Od roku 2004 byl zaměstnancem Laboratoře klinické biochemie, NsP Veľké Kapušany, Slovenská republika a ve stejném roce započal doktorské studium Molekulární a buněčné biologie a genetiky na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity (PřF JU) v Českých Budějovicích. V letech 2004-2007 působil jako výzkumný asistent na Parazitologickém ústavu, Biologického centra AVČR v Českých Budějovicích. Od roku 2004 vede praktická cvičení z Biochemie na PřF JU a od roku 2005 je garantem předmětu Farmakologie a toxikologie Přf JU. Od roku 2006 působí jako asistent na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a v tomtéž roce se stal řešitelem grantu Grantové agentury Jihočeské univerzity. V roce 2006 absolvoval také pracovní pobyt v Ottawě v Kanadě (Institute for Biological Sciences, National Research Council of Canada, Ottawa, Canada). Od roku 2007 působí jako odborný asistent/lektor na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a stal se řešitelem grantu Grantové agentury Jihočeské univerzity. V roce 2007 absolvoval opět pracovní pobyt v kanadské Ottawě. V roce 2009 se stal řešitelem grantu Grantové agentury Akademie věd České republiky (do roku 2011) a v tomtéž roce absolvoval pracovní pobyt v USA (National Centre for Glycomics and Glycoproteomics, Department of Chemistry, Indiana University, Bloomington, USA).

Mgr. Helena Veselá

Vyučované předměty: Seminář duchovního a osobnostního rozvoje

Veselá HelenaMgr. Helena Veselá je absolventkou Pedagogické fakulty v Plzni a svoji původní profesi vykonávala po dobu třinácti let na střední škole v Hořicích v Podkrkonoší. Od roku 2004 provozuje svoji soukromou praxi, kde pracuje jako léčitelka a terapeutka (v současné době v Českých Budějovicích). Posledních patnáct let se intenzivně zabývá otázkami smyslu života a vesmírných zákonitostí. V profesním oboru pak duchovními příčinami fyzických onemocnění a léčením pomocí vkládání rukou. Praktikuje Dornovu metodu a Breussovu masáž. Kromě své praxe pořádá přednášky, semináře a kurzy pro veřejnost.

Bohumil Vurm

Vyučované předměty: Antická mystéria a jejich symbolika v umění

Bohumil VurmProgram: Duchovní střediska antického světa (Eleusis, Delfy, Mithranea). Hlavním smyslem mystérií byl duchovní i hmotný přínos pro jedince, který byl prostřednictvím rituálů zasvěcován do tajemství života a smrti. Pokračování antických mystérií v tajných organizacích rosikruciánů a svobodných zednářů. Symbolika antických mystérií v architektuře a umění až do dnešních dnů. Umění jako prostředek poznávání a jeho vliv na zdraví.

 

Bohumil Vurm je spisovatel a tvůrce výstav s historickou tematikou. Je členem mezinárodní organizace FIJEV se sídlem v Paříži, která sdružuje novináře a autory s vinařským zaměřením.

Jako první u nás v 90. letech začal přednášet o karetním systému tarot a jeho symbolice. Dlouhodobě se zabývá evropskou historií a dílem nizozemského malíře Hieronyma Bosche. Přednáší pro širokou veřejnost i na školách a univerzitách, doma i v zahraničí. Jeho přednáška „Bosch a tarot“ byla otištěna ve sborníku z mezinárodní konference konané v roce 2010 v Nizozemí.

Napsal první původní českou encyklopedii tarotu. Jeho úspěšné trilogie „Tajné dějiny Evropy“ a „Příběh templářů.“ byly vydány také v Maďarsku. Mezi jeho další knihy patří „Rudolf II. a jeho Praha“, „Praga Mystica“, „Tarot a hledání smyslu života“ a „Karel IV. – rytíř, poutník, král a císař“.

Je autorem či spoluautorem scénářů k výstavám „Praga Mystica“, „Krásy a tajemství České republiky“, „Vivat Comenius“, „Páni z Rožmitála“ a „Víno napříč staletími“. Předsedá Nadaci Hieronymus propagující dílo Hieronyma Bosche.

Bc. et Bc. Jaroslav Zeman

Vyučované předměty: Fyzioterapie nejčastějších funkčních potíží v populaci, kineziologické tejpování

Mám vystudované obory Rehabilitace – psychosociální péče a Specializace ve zdravotnictví – Fyzioterapie, navazující magisterské studium Rehabilitace – psychosociální péče. Absolvoval jsem kurzy tejpování RockTape FMT1 a FMT2 (functional movement taping) v Londýně, kurzy FMT1 a FMT2 tady v ČR, kurzy IASTM (instrumental assisted soft tissue mobilization) – fasciální mobilizace za pomocí nástrojů, PODS and FLOSS (baňkování a použití flossu – pružná guma k uvolnění fascie), Myofasciální integrace – Rolfing, roční výcvik CSO (kraniosakrální osteopatie), v současnosti studuji navazování na CSO u Rogera Gilchrista – NET (neuroenergetic therapy) tříleté studium, v rámci studia procházím supervizemi, v rámci psychoterapie jsem prošel seznámením s Rogerovským přistupem, krizovou intervencí, Pesso Boyden – základní lidské potřeby, líbí se mi přístup SE – somatic experiencing v rámci práce s traumatem. Rád hledám střed terapie v bio- psycho- social.- spiritual. poli, v rámci své soukromé praxe v ordinaci v Č. Budějovicích.