Ivana Tischlerová

Ve svém „civilním“ životě pracuji v softwarové firmě, ale stále více času věnuji svým původně zájmovým aktivitám. Již téměř třicet let se zabývám léčivým rostlinami a psychologií, po roce 1989 jsem se začala zabývat i dalšími alternativními metodami – nejprve reiki a kineziologií, později tarotem a mentální magií.

Absolvovala jsem i rekvalifikační masérský kurz a nějakou dobu jsem se intenzivně zabývala léčivými masážemi, ať už zaměřenými obecně na celkové zlepšení zdraví (lymfatické masáže, energetické a meridiánové masáže), tak i na řešení konkrétních problémů (páteř, špatná hybnost končetin, poruchy zraku a sluchu).

Bohužel se ukázalo, že všechno se zvládnout nedá.Pokud chceme něco dělat na 100 %, musíme si prostě vybrat. Postupně jsem tedy zrušila masáže, webináře i výklady karet a zůstaly mi pouze bylinky a energie. Tyto dva „obory“ se vzájemně doplňují, bez bylin (pouze energií) se léčit prakticky nedá a naopak, pokud nerespektujeme energetické toky v těle i energii bylin, nebude léčba dostatečně účinná.

Od jara do podzimu se tedy věnuji téměř výhradně bylinám, sběru, sušení a zpracování a pořádám bylinkářské kurzy. Ve chladném období roku pořádám kurzy zaměřené na energie a píšu knížky. Zbývající čas věnuji vlastním výzkumům z oblasti fytoterapie, diagnostice a bylinné léčbě a samozřejmě neustálému rozšiřování znalostí a (doufám) i vlastních schopností.

Ivana Tischlerová

Vyučované předměty

Máte dotazy k lektorům, programové náplni nebo potřebujete poradit?

Kontaktujte násZpět na přehled vyučujících