Marie Vítová Plášilová

Jsem rodačka z Českých Budějovic, i kdy moje první bydliště na desetiletí byla Praha. Do roku 2000 jsem bydlela v Českých Budějovicích. Na jaře toho roku jsem se stěhovala do Liberce. Počátkem roku 2016 jsem se do Č. Budějovic vrátila. Bydlí tu moje děti a vnoučata. Jsem zase doma.

Profesionálně výkladu karet se věnuji již 25 roků, ale o výklad karet se aktivně zajímá déle.

Znalosti a zkušenosti jsem získávala studiem a praxí v životě. Úspěšně se věnuje řadu let publikační činnosti. Pravidelně i tuto celou řadu let přispívám do časopisů s esoterickou tématikou.

Píši do časopisů, ale i na internetové stránky články o tarotu, ale i další co souvisí s esoterikou. Vedle toho v časopise vedu i poradnu. Vydala jsem knihu se zaměřením na devět osobních typů (Tarotový pentagram pro zdraví).

Byla jsem dva roky pravidelným hostem v pořadu Tajemný večer v pražském rádiu. Mám zkušenosti s přednáškami, jako před kamerou. Technické možnosti doby umožňují i další příležitosti. Mnohé předpovědi a vhledy nejsou prezentovány jen písemnou formou, ale audio nahrávky najdete i na You Tube.

Jsem stále aktivní, ale dříve jsem se více  zúčastňovala  i esoterických výstav a veletrhů po celé ČR.

Mám mnoho klientů u nás v České republice, ale i v zahraničí. Nyní jsem připravena na přednášky pro vás.

Vzdělání

1/ do roku 2000 série pěti souvisejících seminářů s tématikou sebepoznání a osobního rozvoje

2/ Universita nové doby (MANDALA) čtyřleté vzdělávání (od 1998 až 2002)

3/ Studium (dva roky) grafologie a psychologie (2006 až 2008)

Publikační činnost

Astro (zaniklo), Fontána (časopis měl rok trvání), od roku 2008 pravidelně publikuji v časopise Ve Hvězdách a na jejich  webových stránkách a facebooku. Už jsem zmínila dva roky v rozhlase a různá zpravodajství v TV (soukromá). Aktuálně audio rozhovory na You Tube. Téma je vždy Tarot.

Vydala jsem v reedici knihu Tarotový pentagram pro zdraví (2008)

Zkušenosti a praxe

Věnuji se výhradně klientům od roku 2000. Jedná se o osobní výklady, ale i písemné, nebo využíváme techniku, tj. telefon, skype apod. Víc jak dvacet let jsem jezdila do větších měst, ale i menších vykládat karty na esoterické výstavy, festivaly. Také jsem děla víkendové kursy s tématikou tarotu. Bylo patnáctileté období, kdy jsem jezdila do Chorvatska na týdenní pobyty s programem zaměřeným na sebepoznání. Přijímala jsem i výklad pro uzavřenou skupiny, nebo firemní akce apod. Dělala jsem samostatné přednášky. Sestavuji osobní a partnerské profily podle tarotu, tarotové numerologie. Velkou praxi jsem získala na výstavách a festivalech, jako při spolupráci na telefonních linkách pro výklad karet, kterým se věnují různé věštecké společnosti. Dříve televize, rozhlas, nyní už jen přes weby.

Anotace přednášek

1/ víkend

Téma prvního víkendu a soboty, je úvod do karetního systému tarot. Představíme si dvě skupiny karet ze systému. Jedná se o dvaadvacet karet z Velké arkány, významy a příběhy. V neděli si představíme šestnáct královských karet a čtyři zastupující. Proběhne ukázka výkladových sestav. Bude čas na zodpovídání otázek. Představíme si základy pro využití systému tarot pro každodenní praxi a svůj životní příběh. Tarot má svou filozofii pojmenovanou v symbolech.

2/ víkend

Téma druhého víkendu bude Malá arkána. Tam je čtyřicet karet. To  na nás čeká v sobotu. Bude čas na praktické ukázky výkladu karet  a dotazy, které budou z výuky plynout. V neděli si připomeneme devět typů osobnosti. Je to propojení tarotu se základy pentagramu (pět elementů). Vyšlo knižně (Tarotový pentagram –  Marie Plášilová)

Marie Vítová Plášilová

Vyučované předměty

Máte dotazy k lektorům, programové náplni nebo potřebujete poradit?

Kontaktujte násZpět na přehled vyučujících