Mgr. Martina Brožková

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu UK, obor Speciální pedagogika, Psychologie a Výtvarná výchova. Také jsem absolventem Sebezkušenostního psychoterapeutického výcviku v Arteterapii. Absolvovala jsem řadu dalších sebezkušenostních výcviků a kurzů s tématikou týkající se psychologie, speciální pedagogiky a poradenství.

Mým mottem je: „Psychologie je věda o životě a pro život“.

Od počátku profesní dráhy pracuji s lidmi. Učím, lektoruji, přednáším a mám malou poradenskou praxi. V současné době učím na Střední odborné škole zdravotnické a Vyšší odborné škole zdravotnické, kde také pracuji jako poradenský pracovník, a na Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole dopravní. Učím psychologii, komunikaci, pedagogiku a speciální pedagogiku.

V oblasti poradenství se dlouhodobě věnuji pomoci především dětem, dospívajícím a dospělým se specifickými vzdělávacími potřebami (zejména s dysfunkcemi) a s dalšími nejrůznějšími problémy. Jsem propagátorem myšlenky, že v každém věku lze najít cestu, jak na sobě pracovat a zlepšit se.

Při lektorské činnosti se věnuji především oblasti sociální komunikace, stmelování týmů, strategii proti stresu, ale také rozvíjení kreativity.  Do své práce zapojuji různé techniky, třeba i techniky výtvarné a hudební.

Patřím do šťastné skupiny lidí, pro které je práce zároveň i koníčkem. Usiluji o to, aby si moji klienti vždy něco odnesli a zároveň je i práce bavila, vymýšlím nové cesty a postupy. Děti a klienti jsou pro mě partneři a není pro mě důležité, co umějí mechanicky odříkat, ale co opravdu získali a jací jsou. Ráda naslouchám druhým, protože vím, že empatie je klíč k porozumění.

Miluji svoji rodinu, přátele, smích a spánek. Baví mě život, lidé, výtvarné umění, hudba, moře, sníh, velkoměsta, dobré jídlo a dobrá káva. Miluji cestování, které mi dává nové a nové obzory, mění náhled na svět, na lidi, na jednotlivé kultury. Stále nepřestávám žasnout, jak je svět barevný a lidé zajímaví.

Martina Brožková

Vyučované předměty

Máte dotazy k lektorům, programové náplni nebo potřebujete poradit?

Kontaktujte násZpět na přehled vyučujících