Homeopatie

Historie homeopatie se začíná odvíjet od působení německého lékaře a chemika Dr. Samuela Hahnemanna. Ten jako první otevřeně vyjádřil své poznatky o vnitřním systému, který umožňuje tělu korigovat mnoho negativních vlivů. Zabýval se přímou souvislostí mezi nemocí a způsoby, jak v těle nastavit samoozdravné procesy. Jak pacientovi pomoci bojovat účinně s trvalým výsledkem a bez řady vedlejších účinků.

Tradiční východní medicíny používají stejný vhled do problematiky vzniku onemocnění a pracují s vnitřním systémem, jen s jinými jmény – indičtí léčitelé upravují tok a působení „prány“, čínští „čchi“. Homeopatie se stejně snaží napravit a nasměrovat vnitřní sílu. Každým tělem proudí složitý informační systém. Nemoc, jakkoli pojmenovaná, tento systém naruší, působí na rozvoj negativních příznaků, na fyzickou stránku, ale neméně silně i na psychiku.

Všechno se vším souvisí a přitom je velký ozdravný potenciál v nás samých. Homeopatie pomáhá tělu najít zpátky svou rovnováhu a nemoc ze svého systému vyloučit.

Podobné podobným

Homeopatie využívá podobnost. Hledá a efektivně pracuje s přírodními složkami – bylinami, minerály tak, aby jejich účinky dala tělu impuls. Vnitřní systém dokáže přijmout a převzít potenciál homeopatika. Začne zpracovávat informaci, svým způsobem si rozpomene na ideální funkční nastavení a uvede do chodu ozdravné procesy.

Homeopatika mohou být jedno i vícesložková. Vždy jsou vyráběna z přírodních složek a mnohočetným speciálně vedeným ředěním. Jejich hlavním úkolem je potenciovat vnitřní síly. Nemají vedlejší negativní efekt, neobsahují chemické sloučeniny, jejich užívání je vhodné i pro děti. Název léku je vždy založen na použité účinné látce s číslem. Orientace je velmi jednoduchá, vyšší číslo vyjadřuje delší účinek trvání a působení látky. Léčivo je nejčastěji zpracováno do formy cukrových kuliček, které se nechávají podle indikace rozpustit v ústech nebo ve vodě a postupně se upíjí. Možná je však i forma kapek, mastí, gelů, čípků.

Řada homeopatických přípravků je dostupná v běžných lékárnách nebo specializovaných e-shopech. Přípravky dokáží povzbudit imunitní systém, pomůžou k lepšímu hojení ran, můžou být účinnou úlevou při dlouhodobém stresu. Specializovaný homeopat vám dokáže přesnou analýzou doporučit ideální typ i způsob užívání.

Psychosomatika