Vědomá komunikace – Ostrava

Vědomá komunikace

Vědomá komunikace

V poslední době jsme se dotkly několika důležitých témat – „hranice“, „říct ne“, „vztahy“…. I když tato témata nejsou stejná, tak mají něco společného. Line se to jako společná červená niť a je to VĚDOMÁ KOMUNIKACE.

Je důležité vědět, co chceme a jak to chceme. Ale pokud to neumíme vykomunikovat, tak se nám to těžko podaří. Narazíme jako na betonovou zeď a zůstaneme stát.

A při tom  kolikrát stačí jen velmi málo. 

Víte o tom, že se každý rodíme s jiným „komunikačním jazykem“? A že se tento „jazyk“ ani nedědí a ani nedá změnit? Že tedy můžete mluvit se svým dítětem, mužem, rodičem nebo šéfem každý jinou řečí a pak se divíte, že nechápe, nerozumí a neslyší?  A třeba i nepochopitelně vybuchne a divně reaguje?

Vaše Edita

Vědomá komunikace – komunikační jazyk

Minule jsem otevřela téma našeho „komunikačního jazyka“. Vím, že někteří už tento dar znáte a využíváte, ale spousta z vás ještě ne.

Jak jsem psala, rodíme se s různým komunikačním jazykem.  S trochou nadsázky je to podobné, jako bychom mluvili současně anglicky, česky, německy a rusky. Pokud tyto jazyky známe, je možné se dohodnout. Ale pokud ne, tak jsme prostě skončili. Žádný dobrý úmysl ani snaha nám nepomohou.

Já tuto znalost považuji za naprosto základní.

Ať už řeším cokoliv (soukromě nebo pracovně), vždy je pro mě naprosto nezbytné, abych „mluvila stejnou řečí, aby se se mnou druhý člověk cítil dobře a abych se vyvarovala věcí, které ho  stresují, i když pro mě jsou naprosto v pohodě. Pak jsem schopná vědomě řešit jakékoliv téma.

Chcete vědět, jaký typ jste vy?

Vaše Edita

Vyučuje:

Studijní obory, ve kterých se předmět vyučuje:

Máte dotazy ke studiu, programové náplni nebo potřebujete poradit?

Kontaktujte násPřejít na přehled studijních programů