Poradce východní medicíny

Doba studia 2 roky, každý rok 8 víkendů, z toho jeden rok Tradiční čínská medicína a jeden rok Ájurvéda + japonská medicína

 

Dvouleté studium, jehož cílem je seznámit účastníky s různými systémy východní medicíny, jako je tradiční čínská medicína, ájurvéda, japonská medicína. Studium je zaměřené převážně na nejznámější a nejrozšířenější léčebné systémy – tradiční čínskou medicínu a ájurvédu. Obor je určen všem zájemcům, kteří se zajímají o východní medicínu, chtějí si rozšířit odborné znalosti v této oblasti, avšak nepotřebují, aby se z nich stali specialisté v oboru Tradiční čínské medicíny nebo Ájurvédy v takové míře, jako by studovali víceleté specializované studium Tradiční čínské medicíny nebo Ájurvédy na institucích zaměřených výhradně na hlubší studium těchto oborů. Studium Poradce východní medicíny tak pokrývá „černou díru“ na trhu, neboť umožňuje studium těchto oborů široké veřejnosti a činí jej tak dostupným každému, nezávisle na tom, zda chce studovat pouze pro vlastní osobní potřebu, tak se záměrem profesního využití. Studium využijí v praxi výživoví poradci, maséři i jiní poradci v oblasti přírodní medicíny, kteří si chtějí rozšířit možnosti a portfolium své působnosti. Kdo studuje pouze pro vlastní potřebu, zcela jistě nabyté poznatky využije v rámci péče o své vlastní zdraví i o zdraví svých blízkých.

 

Absolvent dostává certifikát o absolvování oboru pod záštitou Školy celostní a přírodní medicíny KAMATÉ.

Cena studia: 1. školní rok 15 000 Kč, 2. školní rok 15 000 Kč.

Vytisknout

Programová náplň – Poradce východní medicíny

Vyučující: Ing. Martin Janouch, Klára Svobodová, Karel Tejček, Alexandra Lechovská, Antonín Klap, Petr Pleticha, dr. Sandhu, Ing. Jan Novák, Ph.D.

 

Základy čínské medicíny, teorie pěti prvků, obličejová a tělová diagnostika, pěstování života a dlouhověkosti, pentagram: strava-pohyb-regenerace-spánek-vztahy, baňkování a moxování, akupresura, čínské cvičení Qi Gong, čínská fytoterapie, únava z pohledu TČM, čínská dietetika, trávení z pohledu TČM, emoce z pohledu TČM, čínská gynekologie, čínské hubnutí, neplodnost a těhotenství v TČM, akutní infekční stavy z pohledu TČM, dětský věk z pohledu TČM, životní cykly mužů a žen z pohledu TČM, pevné zdraví po celý rok dle principů TČM, základy čínštiny, šiacu, reflexní terapie, ájurvéda a její principy, tři dóši, základy sánskrtu a hindštiny, ájurvédská dietetika, ájurvédské terapie, ájurvédské bylinářství, pevné zdraví po celý rok dle principů ájurvédy, zdravotní problémy z pohledu ájurvédy.

Vytisknout

Poradce v oblasti východní medicíny – Rozvrh hodin školní rok 2022/2023

Sobota: 9 – 17 hodin, neděle: 9 – 16 hodin

Obor je otevřen pouze v Praze.


Vytisknout

 

Vytisknout