Profil absolventa – kurz akutní homeopatie

 

4 denní kurz

Nejvyšším ideálem léčení je rychle, šetrně a natrvalo navrátit pacientovi zdraví, co nejrychlejším, nejspolehlivějším a nejméně škodlivým způsobem podle jasně srozumitelných principů odstranit a zničit nemoc v celé její šíři.“

Samuel Hahnemann (1755 – 1843) – německý lékař a zakladatel homeopatie

Kurz je určen pro všechny, kteří chtějí akutní průběh nemocí podpořit šetrnou léčbou bez vedlejších účinků. Homeopatie je především terapeutická metoda, která klinicky využívá jevu podobnosti a používá léčivé látky v nekonečně malých neboli infinitezimálních dávkách. Pojem principu podobnosti vychází z pravidla, že existuje paralelní účinek mezi toxikologickou schopností nějaké látky a její schopností terapeutickou. Homeopatie je současně terapeutická metoda založená na specifické farmakologii, která využívá principu podobnosti a používá léčivé substance ve slabých dávkách nebo v intenzimálních ředěních, a současně léčebná koncepce, v níž zaujímá prvořadé místo reakční potenciál nemocného, individualizace léčebné strategie a respektování člověka v jeho celistvosti. Homeopatie nevylučuje ostatní terapeutické metody ani jiné léčebné koncepce a je vhodným doplňkem pro léčbu celé řady onemocnění.

Kurz akutní homeopatie je ukončen certifikátem o absolvování kurzu pod záštitou Školy celostní a přírodní medicíny KAMATÉ.

Cena: 4 denní kurz, cena  4 800 Kč.

Kurz bude probíhat s odstupem 3 – 4 týdnů, aby se načerpané informace a dojmy mohly dobře vstřebat a také jste je mohly využít v praxi ať u vašich nejbližších nebo ve svém širším okolí. Vaše úspěchy i domnělé neúspěchy budete s lektorkou v následujících lekcích konzultovat a hledat další možnosti, jak se dobrat ještě lepších výsledků. Budete vedeni k samostatnosti a důvěře v sebe a své intuici. Lektorka Vás povede k tomu, abyste si léky uložili do paměti na základě nějakého zážitku, pocitu z léku.

 

 

Vytisknout

Kurz Akutní homeopatie – 2018/2019

Rozvrh hodin – Akutní homeopatie

Termíny lekcí: 16.2. 2019, 6.4. 2019, 18.5. 2019, 8.6. 2019

Sobota 10 – 17 hodin

Lektor: Alžběta Matiášová

Rozvrh hodin:

  1. Lekce – 16.2.2019

Seznámíme se se základními principy používání homeopatických léků, probereme homeopatickou filosofii, naladíme se vzájemně na jiný způsob uvažování o nemoci a řekneme si, co je pro správný výběr homeopatik důležité, co máme u nemocných pozorovat. Pak se ponoříme do světa nemocí. Nejde tu o vyjmenování suchých faktů, příznaků. Půjdeme mnohem dál, za tu nemoc, budeme si povídat o principech, které ve světě nemocí fungují a když je pochopíme, budeme vidět nemoc jinak a tím pádem s ní i budeme umět lépe zacházet.

  1. Lekce – 6.4.2019

Probereme konkrétní nemoci, budeme rozlišovat různé projevy jedné nemoci a díky nim k nim přiřazovat konkrétní léky. Budeme se učit vnímat esenci jednotlivých léků, pomocí příběhů a historek ze života si fixovat témata léků, aby se nám vybavily v tu správnou chvíli, kdy je budeme potřebovat. Vytvoříme si osobní domácí lékárničku.

  1. Lekce – 18.5.2019

Zkušenosti, které jste uplatňovaly v praxi, tedy kdy někdo z vaší rodiny nebo širšího okolí byl nemocný, budeme zkoumat a učit se na nich. Každý z vás bude již mít svůj vlastní pohled, názor, tip, nápad, jak postupovat a proč. Budeme se učit, že žádná cesta není špatná, budeme se učit si věřit, sobě a své intuici. To se vám bude hodit i v jiných oblastech života. Probereme další nemoci, léky k nim se nám budou opakovat a díky tomu se nám budou fixovat do paměti, znova a znova.

  1. Lekce – 8.6.2019

Probereme další nemoci a úrazy a také co vše nám ještě v homeopatické praxi domácího léčení může pomoci. Budeme stále procvičovat a fixovat informace a esence léků, aby pro vás homeopatické léčení bylo jednodušší. Abyste ho mohli aplikovat i na další akutní situace, které v kurzu neprobereme. Homeopatickou lékárničku si ještě doplníme o pár dobrých vychytávek.

Vytisknout

Kurz Akutní homeopatie – 2017/2018

2 víkendový kurz

14. 10. 2017

sobota

Homeopatie jako léčebná metoda

Výhody a rizika homeopatie

Historie homeopatie

Principy homeopatie

Směry v homeopatii

Výroba homeopatických léků

Typy homeopatických léků

Zásady užívání homeopatických léků

Mýty o homeopatii

Psychosomatika

Akutní a chronická onemocnění v homeopatii

Různé pohledy na léčbu homeopatií – léčba příznaků a léčba příčiny, vhodné uplatnění obou přístupů v praxi, různé úrovně léčení

Typy homeopatických léků

Stanovení homeopatického léku pro léčbu akutních onemocnění

 

Traumatismy v homeopatii (vymknutí, zlomeniny, poranění oka, nervové tkáně – zhmožděniny)

Akutní hnisavé procesy

Předoperační a pooperační stavy

MUDr. Ing. Markéta Kastnerová, Ph.D.
15. 10. 2017

neděle

Chřipka a chřipkové stavy, teplota

Rýmy, dutiny, otitidy, chrapot a afonie, angíny, laryngitidy, bronchitidy

Tréma, akutní reaktivní emocionální poruchy, strachy v našem životě, kinetózy

Stomatologie, trávicí systém, zvracení, průjmy

MUDr. Ing. Markéta Kastnerová, Ph.D.
11. 11. 2017

sobota

Močové ústrojí a těhotenství, kojení

Dermatologie – dětská exantémová onemocnění, pásový opar, ekzémy.

MUDr. Ing. Markéta Kastnerová, Ph.D.
12.11. 2017

neděle

Homeopatie u zvířat

Homeopatie u dětí

EAV diagnostika

Nozody

Autopatie

MUDr. Ing. Markéta Kastnerová, Ph.D.
Vytisknout